
Sander en Susan zijn steunouder
Toen Fiori er plotseling alleen voor kwam te staan met twee jonge kinderen én een opleiding, werd het combineren van zorg, studie en tijd voor zichzelf een grote uitdaging. Ze wilde er voor haar kinderen zijn, maar ook ruimte houden om op adem te komen en haar opleiding af te ronden. Via Welzijn Lelystad vond ze een oplossing die lucht gaf: steunouders.
Tijd voor zichzelf
Om de week gaan haar kinderen naar steunouders Sander en Susan. Dat geeft Fiori niet alleen praktische ruimte om huiswerk te maken of even bij te komen, maar ook de mogelijkheid om bewust tijd met elk kind afzonderlijk door te brengen. ‘Ik heb wat tijd voor mezelf en ik doe wat dingen voor mezelf. Ook benut ik deze tijd om huiswerk te maken voor de opleiding die ik doe’, vertelt ze.
Iemand helpen
Sander en Susan ervaren het als iets vanzelfsprekends: ‘Het is zo makkelijk om op deze manier iemand te helpen. Gewoon, door tijdelijk een kind aan je gezin toe te voegen.’ De kinderen draaien mee in het gezinsleven, gaan mee naar verjaardagen en voelen zich welkom.
Goede klik
Coördinator Liesbeth Krouwel benadrukt het belang van een goede klik:
Pas als je weet dat je kind in goede handen is, kun je als ouder echt even loslaten. Tijd en ruimte voor jezelf is geen luxe, maar noodzaak.
- Liesbeth Krouwel, coördinator Steunouder
Steunouder worden?
Neem contact met ons op
Net als Sander en Susan kun jij tijdelijk een kind verwelkomen in je gezin. Ontdek hoe eenvoudig het is om steunouder te worden.