We staken vrijdag 14 maart de handen uit de mouwen tijdens NLdoet. Dit jaar had het landelijke initiatief een feestelijk tintje voor Welzijn Lelystad; we bestaan namelijk 15 jaar! “We vieren ons lustrum door dingen die we eigenlijk al doen voor de inwoners en de stad een ander tintje te geven.” vertelt directeur-bestuurder Marieke Voogt.
De groep collega’s werd verdeeld over vijf verschillende organisaties, om daar een dag vrijwilligerswerk te doen. De organisaties van dit jaar waren: JTL, de Groene Sluis, Dop & Erwt, Stichting Philadelphia en Stichting de Dierenweide.
JTL
Bij JTL is de parkeerplaats van wildgroei ontdaan en is de voorraad van schmink en make-up uitgezocht en opgeruimd.
De Groene Sluis
De Groene Sluis had verschillende klusjes voor onze collega’s. Zo is er laminaat gelegd in een kantoor en kastjes geverfd.
Dop & Erwt
Bij Dop &Erwt is er hard getuinierd, van het onkruidvrij maken van de schooltuintjes tot het tegelen van een terras.
Stichting Philadelphia
De binnentuin van Stichting Philadelphia is helemaal klaar voor het voorjaar met nieuwe plantjes en bloemen. Het terras is schoongemaakt maar ook het podium is versierd in het paasthema.
Dierenweide Stadspark
Tijdens de werkzaamheden bij de Dierenweide Stadsprak de kwam radio Lelystad langs om een item te maken over het jubileum van Welzijn Lelystad. Dit gebeurde tijdens het verzorgen van de dieren, het omspitten van het moestuintje en het voorzien van een nieuwe laag verf voor de picknickbankjes.
Na afloop kwam iedereen bijeen in de Dukdalf om onder het genot van een hapje en een drankje na te praten.